Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos (LJMS) iniciatyva gruodžio 4 d. LR Prezidento rūmų Baltojoje salėje iškilmingai apdovanoti geriausių per praėjusius metus Lietuvoje apgintų disertacijų autoriai.
LJMS tikslai ir siekiai orientuoti į kokybę moksle bei siekiama, kad Lietuvos mokslininkai taptų žinomi pasauliniu lygiu. Geriausių disertacijų konkursas jau tapo gražia ir ilgamete tradicija, kuri šiais metais įvyko aštuonioliktą kartą. Iniciatyvą apdovanoti jaunuosius mokslų daktarus nuo pat šio konkurso atsiradimo palaikė ir palaiko Lietuvos Respublikos Prezidentas.
Šių metų geriausios disertacijos konkursui iš viso buvo pateiktos 100 disertacijos – 38 iš jų apgintos gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio srityse ir 62 – socialinių ir humanitarinių mokslų bei menų srityse. Geriausių disertacijų nugalėtojus išrinko ekspertų komisija, sudaryta net iš 271 narių. Konkurso laureatais pripažinti 11 jaunųjų mokslininkų, iš jų išrinktos „Geriausios 2023 m. disertacijos“:
Geriausia humanitarinių ir socialinių mokslų bei menų disertacija šiemet paskelbtas dr. Dovilės Barauskaitės mokslo darbas, kurio tema – „Kompensacinis vartojimas: kada ir kaip savasčiai keliama grėsmė veikia vartotojų elgesį“ (ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, moksliniai vadovai prof. dr. Bob M. Fennis ir prof. dr. Justina Gineikienė).
Geriausios šiemet paskelbtos gamtos, technologijos, medicinos ir sveikatos bei žemės ūkio mokslų disertacijos autorė – dr. Deimantė Vaitukaitytė-Krisiūnė, kurios darbo tema – „Enamino fragmentą turinčių skyles transportuojančių medžiagų molekulinė inžinerija ir jų pritaikymas perovskitiniams saulės elementams“ (Kauno technologijos universitetas, mokslinis vadovas prof. dr. Vytautas Getautis).
Visiems vienuolikai laureatų įteikti Prezidento sveikinimo raštai. Nominacijų nugalėtojos gavo ir po ypatingą Prezidento dovaną – šalies vadovo iniciatyva perleistą pirmojo lietuviško mėnraščio „Aušra“ (1883–1886) rinkinį.
Nuo pačios LJMS organizuojamo konkurso „Geriausios disertacijos“ pradžios laureatams vienkartines skatinamąsias stipendijas skiria verslo atstovai. Nuoširdžiai dėkojame generaliniams rėmėjams: Deep Scientific, Všį Vilutis ir Kandzero paramos fondui. Taip pat rėmėjui - Elektros ir elektronikos inžinierių institutui.
Taip pat didelį ačiū sakome renginio globėjui: Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai. Už nuotraukas dėkojame: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos/ Robertas Dačkus.
Dalis veiklų buvo finansuotos Lietuvos mokslo tarybos pagal Paramos skyrimo sutartį Nr. S-ACO-24-36. Ačiū!
Comments